KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713406
nr 1371 3406
Erwin de Vries
(1929-2018), Surinam
Akvarell, Komposition. Signerad, daterad -62. Motivet: 39x54, oramat löst blad
Erwin de Vries, målare och skulptör född 1929, död 2018.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 11 januari 2021
kl 19:39:40
300 kr
400 kr
Erwin de Vries
Läs mer om Erwin de Vries